Oskar Rudziński

Apel o pomoc. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce 1% i darowizny celowej na subkonta mojego syna Oskara (13 lat ). Syn choruje od urodzenia ; Obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy ( H90.3), Zmiany...

Apel o pomoc.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce 1%  i darowizny celowej na subkonta mojego syna Oskara (13 lat ).  Syn choruje od urodzenia ; Obustronny głęboki  niedosłuch zmysłowo-nerwowy ( H90.3), Zmiany zwyrodnieniowe siatkówki i centralnej obu oczu ( H35.4), Nadwzroczność obu oczu (H52.0), Astygmatyzm nadwzroczny obu oczu (H52.2)  Syn jest też pod opieką Poradni Neurologicznej w Krakowie w Szpitalu J.P II , oraz Poradnia Ortopedyczna i Pulmonologiczna, Klinika Otolaryngologiczna SPCSK  WUM w Warszawie , Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  w  Katowicach oraz Poradnia Wad Słuchu Kraków ul. Lenartowicza, Poradnia Wolbrom OREW.  Największym problemem jest słuch i wzrok. Słyszy dzięki implantom ślimakowym które są bardzo drogie w utrzymaniu, bo często się psują. Wada wzroku też jest poważna synowie w ciemności i zmroku nic nie widzi, potrzebuje pomocy innych osób. Wymagają dużo pracy z logopedą oraz surdologopedą, oraz nauki w domu z pomocą rodzica. W miarę  naszych możliwości finansowych staramy się zapewnić  różne zajęcia dodatkowe w różnych poradnia i w domu.   Od września Oskar zaczyna klasę 7 Szkoły Podstawowej w Sułoszowej ( z kształceniem specjalnym oraz nauczycielem dodatkowym )

Katarzyna Rudzińska

mama Oskara

Oskar Rudziński

nr 5325, 16 lat, schorzenie: głuchota czuciowo- nerwowa, zmiany zwyrodnieniowe siatkówki, nadzwroczność, zaburzenia koordynacji ruchowej