Hugo Gładysz

nr 8300, 3 lata,
województwo: pomorskie,
schorzenie: WRODZONA DYSTROFIA MIĘŚNIOWA- DYSTROGLIKANOPATIA

Mam na imię Hugo i urodziłem się 19 marca 2021 roku. Długo nie miałem siły, aby utrzymać swoją główkę lub przekręcić się na bok. Do tej pory nie chodzę, nie siadam samodzielnie i jeszcze nie mówię. Cierpię na ciężką chorobę o trudnej do zapamiętania nazwie - dystroglikanopatia. To rzadka choroba nerwowo-mięśniowa, a w przyszłości mogą mi też osłabnąć oczka. Na tą chorobę nie ma lekarstwa, a rehabilitacja jest dla mnie jedyną szansą na dalszy rozwój. Mama zabiera mnie na zajęcia tak często jak to tylko możliwe, a tata zostaje wówczas z moim starszym bratem. Nie lubię kiedy się rozdzielamy ale mama i lekarze mówią, że rehabilitacja jest bardzo ważna i potrzebuję jej nieustannie. Dzięki niej moje mięśnie się powoli wzmacniają i w swoim tempie nabywam nowe zdolności. Potrafię już stać z pomocą a nawet zrobię kilka kroczków trzymany za bezpieczne rączki mamy.

Wierzę, że kiedyś będę mógł jeszcze więcej! Pomóż mi iść dalej do przodu i mieć szansę na radosne życie.

Przekaż 1,5% podatku na konto
z dopiskiem: Hugo Gładysz 8300

Dziękujemy!
Hugoś z rodziną.