Julia Kowalczyk

województwo: wielkopolskie,
schorzenie: niedowład czterokończynowy, śpiączka
Julka trafiła na OIOM po próbie samobójczej przez uporczywe nękanie rówieśników. Jej stan był krytyczny. Najważniejsze, że przeżyła. Pomóż nam w walce o jej dalsze życie.
Julka w marcu 2022 roku kończyła 8. klasę. Miała plany co do szkoły średniej, wydawało nam się, że zaczynała kolejny etap w swoim życiu, ale życie napisało całkiem inny scenariusz niż planowaliśmy... Córka trafiła na OIOM. Lekarze przekazali nam druzgocącą wiadomość, że jej stan jest krytyczny. Oddychał za nią respirator, została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Nasz spokojny świat nagle runął.

Brat Julki od września pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Bardzo przeżył całą sytuację i ten - już ponad rok - rok najgorszy w życiu każdego z nas, był dla niego szczególnie traumatyczny, bo to on znalazł siostrę po próbie samobójczej. Pomógł nam reanimować Julkę i zadzwonił na 112. W tej chwili nie ma w domu ani siostry, ani mnie - mamy, bo czuwam przy Julce. To dla naszej rodziny straszna tragedia.

Przed Julią ogrom godzin rehabilitacji, przed nami ogrom wydatków na tę rehabilitację i zakup sprzętów: wózka, łóżka specjalistycznego, leżanki do ćwiczeń, pionizatora, podnośnika, ortez i wielu innych rzeczy, o których być może jeszcze nie wiemy... Koszt samej rocznej rehabilitacji to około 400 tysięcy złotych!

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe i pomoc dla naszego dziecka, aby jak najmniej cierpiała i mogła powoli wracać do jakiejkolwiek sprawności! Dla nas najważniejsze jest to, że przeżyła. I o jej dalsze życie walczymy ze wszystkich sił. Niech ta jedna, dramatyczna decyzja w jej życiu, nie zaważy na tym, co będzie dalej... Miłość i dobro czyni cuda. Z Waszą pomocą na pewno nam się uda!
Screenshot_20230221_111701_Chrome.jpg
Screenshot_20230410_072858_Messages.jpg
Screenshot_20230410_072846_Messages.jpg
Resized_received_1242649369644863_38414509045500.jpeg