Pola Osicka

województwo: pomorskie,
schorzenie: Mikrodelecja Chromosomu 22Q11
Pola urodziła się z mikrodelecją chromosomu 22q11.2. To rzadka choroba genetyczna mająca ponad 180 objawów różniących się u każdego ilością, stopniem nasilenia czy rodzajem.

Pola od urodzenia ma hipotonię mięśniową, co oznacza, że jej mięśnie podczas ruchu nie są wystarczająco napięte. Ta wiotkość spowodowała zaburzenia chodu i skrzywienie kręgosłupa, zaburzenia motoryki i koordynacji ruchowej, opóźniła mowę, spowolniła rozwój psychoruchowy i emocjonalno-społeczny. Dodatkowo wadliwy układ kolan – lateryzacja rzepek, powoduje częste zwichnięcia i konieczność wykonania rekonstrukcji obu stawów.

Pola od urodzenia objęta jest opieką rehabilitacyjną, logopedyczną, psychologiczną. Przeszła terapię EEG Biofeedback, Tomatis, hipoterapię i dogoterapię. Obecnie kontynuuje terapię behawioralną i sensoryczną, terapię cranio oraz rehabilitację fizyczną.

W 2015 roku zdiagnozowano u Poli chorobę Grawesa-Basedowa atakującą tarczycę. Dwa lata później nasza córeczka przeszła tyreoidektomię tarczycy, czyli usunięcie całego organu.  Wykonanie tego zabiegu w okresie dojrzewania spowodowało silne zaburzenia hormonalne, problemy emocjonalne, nerwicę, fobie, silną lękliwość i zaburzenia snu.

Już piąty rok nasza córka przechodzi intensywną, codzienną terapię behawioralną w domu i w szkole. Praca nad emocjami to bardzo długi, powolny i kosztowny proces.

Pola pomimo swoich problemów jest dzielną, pogodną i pełną wiary w lepsze jutro dziewczynką. Jeśli chcesz wspomóc nas w dalszym leczeniu i rehabilitacji, przekaż proszę 1,5% podatku na konto Poli w Fundacji Polsat. Zebrane środki będą w 100% przeznaczone na leczenie, rehabilitację i terapię. Dziękujemy za okazane serce!

IMG_6968.JPEG

Pola Osicka

nr 6858, 17 lat, województwo: pomorskie, schorzenie: Mikrodelecja Chromosomu 22Q11